petek, 13. december 2013

Valoviti šali

Zadnje mesece se moji večeri pred TV vrtijo okoli pletenja in volne in valovitih šalov. Kar nekaj jih je nastalo v tem času in jaz res uživam v pletenju. Me spominja na moje čase rane mladosti, ko sem še in še nareila pulovrov; zmskih, poletnih z neskončnozakompliciranimi vzorci, poleti iz prejice, ki je bila tanka , tanka. Uf res sem imela potrpljenje :-)








Vikend je pred vrati, dolgi večeri so kot nalašč za to, da si skuhamo skodelico čaja, prižgemo svečko, poslušamo nežno glasbo in..... pletemo. Prispelo je 14 čisto novih klopk volne ;-)

četrtek, 12. december 2013

Žličke - problečene

Dolgo sem jih imela na listi za ustvarjanje.Pa vprašanje, če bi se jih lotila tako hitro. Ampak prijateljica me je prosila, če bi imela eno delavnico na kateri bi spreminjale žličke v take čisto posebne.Čas je več kot primeren - december. A ni lepo darilce, kozarček domače marmelade, medu in čisto osebna žlička zraven?

Kakorkoli, takole sem se igrala doma, da sem pripravila nekaj vzorcev.








Prav dobro je šlo tečajnicam od rok, luštno smo se imele...ko bom uspela prenesti fotke iz pametnega telefona na računalnik, pa vam pokažem še njihove izdelke :-)

Ustvarjalno popoldne vam želim, pri meni bo najbolj ustvarjalna moja frizerka...komaj čakam, da dam viške na glavi dol ;-)

sreda, 11. december 2013

Čestitki za 60 let

Moški čestitki.

Ena za motorista :-) Sprintala sem pobarvanko, ki mi jo je ponudil mr.google :-)




Notranjost



Značka 60


Pena... pivo?



In ena malce drugačna, za ljubitelja petja...


Razpokana 60...


 Tudi mini , mini note...



In metulj...

Paše malo presekat izdelavo novoletnih čestitk :-)

torek, 10. december 2013

Božičkov naslonjač on okraski :-)

Pri nas so palčki - Božičkovi pomočniki že opravili svoje delo. Skrbno so zavili darila, napisali imena in jih takole zložili.Božiček bo preveril, če je vse tako kot je bilo napisano v željah in spakiral v eno veliko vrečo, ki bo šla 24.12. z njim na pot.



Veliko delo so opravili, ti pridni pomočniki ;-)

In vsako darilce bo opremljeno še z okraskom iz dase mase. Nanjo sem ka rmalo pozabila, luštno je bil ospet malo mečkati...








nedelja, 8. december 2013

Praznični sejem v Velenju

...se je odvijal včeraj. Moj prvi "zimski" sejem zunaj. Brrr je blo kar mrzlo, kljub toplim oblačilom , obilo smeha, toplega čaja in prijetnih klepetov. Luštno je bilo...






Nastojnici skupaj z Okvirčkom.






In takole sva naredili dekoracijo - improvizacija nama je šla odlično od rok :-)


 

In evo še mene - oblečena kot mali medo :-)


In zdaj malo premora, 21.decembra se vidimo na cART-u v Celju in potem taoj v nedeljo 22.12.2013 v Ljubljani na FairArt-u. Pridite kaj naokoli :-)

petek, 6. december 2013

Čestitka za čebelarja

 Nastala že prejšnji teden





Čebelice so koristne živalice in med je zdrav :-) Preberite in se malce izobrazite, sploh pozimi tako paše v čaj. Moji imajo najraje planinskega z limono in medom.
Če ste bili pridni vam je verjetno danes  Miklavž prinesel medenjake ali parklje :-) Pred leti sem jih pekla tudi jaz, še v dobi klasičnih fotoaparatov, bi morala poiskati fotografije v kakšnem albumu. Drugače pa karkoli narediti iz testa po tem receptu, je odlično :-)

četrtek, 5. december 2013

Kuharska beležka

Prihaja čas praznikov, obdarovanj in eno izmed daril, ki so tako primerna za ta čas, je tudi kuharska beležka. Sevda za tiste, ki jim je plesanje med posodami užitek, ki zmeraj radi kaj novega poskusijo, za tiste, ki jim je izbira kanala 24  kitchen  boljša izbira kot gledanje kakšnega filma , ki je bil že miljontič na TV :-)

In za vse tiste ena stilsko preobrazena beležka :-)





Zadnja stran



In ena od ljubiteljic zgoraj omenjenega kanala je tudi moja Tinkara in najmlajši Matevž. Radi kaj dobrega skuhamo, spečemo in seveda tudi pojemo. Tale recept je zadnjič zaokrožil po FB. Zdaj, ko "pade cukr", je takoj akcija in en dva tri je sladica tu. Tinkara je sprobala že kar nekaj variant in tole je bila nedeljska. Biskvit prelit potem z vanilijevim pudingom in okrašen z breskvo iz kompota.



Izbira steklenih kozarčkev ni bila najbolj prava :-), ker se je biskvit malce preveč spekel in je postal malce hrustljav. Ampak vseeno je bilo za pojest. Ja, tudi to so čari kuhanja in na napakah se učimo. Ne ponavljajte za nami :-)

ponedeljek, 2. december 2013

Čestitke 5

...že menda, ane?

Kakorkoli še ena... eno sem pa iskala, pa očitno še ni pofotkana :-)


Pa naj bo le ta in še en okrašen kozarček za vlaganje, ki krasi pisarno




Ne mečite kozarcev stran, pa čipk, ki so včasih krasile zavese :-)
Poedeljek je že skoraj za nami, na jogi sem se fino raztegnila, potrenirala mišice, ki sploh nisem vedela, d ajih imam in jutri je nov dan :-)

nedelja, 1. december 2013

Prva adventna nedelja

...in prva svečka na adventnem venčku, ki je letos malce drugačen, a mi je zelo všeč in svečke bodo res dolgo gorele.




Razen sveč sem material za izdelavo našla doma in v gozdu. Zvončki, angelček, snežak so že dolgo pri hiši in nosijo s sabo veliko zgodb. Naj letos zapišejo še kakšno...

Prekrasen december vam želm!

Aranžma prijavljam tudi na Izzazovi i slatkiši, kjer želijo shabby chic :-)

Čestitka za trideset let

 ...z maki, pohodništvom in v povezavi s službenim delom, saj so čestitko podarili sodelavci.