sreda, 20. november 2013

Mavričen nakit

Danes drugačna objava od včerajšnje.
Malo sem se zabavala z raznimi odtisi, barvnimi prahovi, oblikovanjem. Tako kot včeraj so nastali razni izdelki: broške, prstani in obeski za ključe.













V planu je še obesek in uhančki v tem stilu - si je zaželela ena obiskovalka sejma. In spet izziv zame :-) In tako se svet vrti in mi z njim. In ko nam kakšna stvar uspe, se razveselimo in ko s tem še nekoga osrečimo, je krog sklenjen.Eno samo zadovoljstvo bi lahko rekli. Ostanite zadovoljni :-)

torek, 19. november 2013

"Lesen" nakit

...nastal že pred nekaj časa. Prstani, broške ogrlici. Fimo, odtisi, oljna tempera.Obvezne rokavice in vl. robci. To je vse kar poitrebujemo, da dobimo takšen efekt.










A ne paše tale objava na ta tipičen novembrski dan - oblačen, deževen, meglen? Ne dovolite, da vam ena taka mala stavr pokvari dan. Meni ga ne bo, le plan si naredim, kako v en popoldan umestim stavri, ki jih imam rada ;-)

nedelja, 17. november 2013

cART 14

Zamujam z objavami, kar nekaj stvari je nastalo v zadnjem tednu. A vseeno nedelja po cARTU mora biti namenjena našemu malemu/ velikemu sejmu.

Spet je bil prostor pri Osrednji knjižnici Celje poln lepih, unikatnih stvari. Toplih kap, nogavic, krasnih slik, rokavic, denarnic za vsak dan in torbic, sovic in drugih risanih junakov, krasnih kvačkanih angelčkov, gobic in vil, venčkov in gumbkov za srečo. Bili so prstani, uhančki in ogrlice, različne tehnike in seveda broške, ki tako pašejo na kakšno zimsko oblačilo.  Posebnih skodelic ni manjkalo, vsaka ustvarjalka je prinesla svojo, najljubšo in imeli smo čajanko. Priklicali smo sonce in se razšli že z mislimi na december, 21.12. bo sejem čaroben, ne verjamete? Pridite pogledat!

Zjutraj, ko vsi pripravljamo svoje stojnice...



Delavnica - tokrat so bili simpatični pingvinčki :-)


Zima se bliža...

Moje novosti ;-)


In stojnica...


In skodelica :-)


 In dišeče sivkine pupe :-)


...in malo fotografij, saj nisem uspela več...

Je pa vse lepo posnel Sašo, zato uživajte ob gledanju fotografij in še v tem albumu .

Ne pozabite...21.12. sobota od 9. do 13. ure se spet dobimo pred Osrednjo knjižnico Celje na cART-u 15 :-)

Lepo nedeljo!

četrtek, 14. november 2013

Srečna izžrebanka

.... bonbončka je :-)



Tako je določil random.org.




A tudi vam teden mine, da se v četrtek ob enih sprašuješ, če je sreda ali je četrtek?

Priprave na sejem so v polnem teku, novoletne čestitke so v itdelavi, darica za prihajajoče praznike tudi. Uf, ko bi dan imel kakšno uro več. Pa kaj češ , saj potem se vse lepo izide in rešiš zadevo, vse je narejeno, pridni člani družine ti pomagajo pri kakšnih gospodinjskih opravilih, robotek posesa namesto tebe. Luksuz vam pravim :-)

Nagrajenka, pošlji prosim naslov, jaz pa dam paketek na pošto, da boš kmalu ustvarjala.


sreda, 13. november 2013

Delavnica

Štirinajst dni nazaj sem imela eno čisto posebno delavnico. Mmhmhm lahko bi rekli privat delavnico; bila sem pri eni lušTni družini, kjer vsi člani radi ustvarjajo. Uživajo v ustvarjanju, uživajo v druženju, uživajo v tem, da so skupaj. Vse skupaj se je začelo na zadnjem cART-u mesecu oktobru. Sejme imam rada prav zaradi tega stika z ljudmi, pogovora in spoznavanja ljudi, ki me včasih postavijo tudi pred kakšen izziv.

In eden takih je bilo tudi to povabilo, da bi družini pokazala kako se naredijo razpoke na lesenih škatlicah, vmes ko smo čakali, da se sloji posušijo pa smo ustvarjali s fimom in okrasili smo tudi beležko.

Začetna trema je v trenutku izpuhtela,takoj ko sem prestopila prag,  saj sem se počutila, kot bi prišla domov. Tudi vse ure so minile kot bi mignil in na koncu je nastalo nekaj res luštnih izdelkov, ki so jih moji učenci dokončali sami.
Moški član je pridno vse dokumentiral in res hvala za fotografije.







V življenju se res vse zgodi z določenim namenom. Prepletejo se energije, luna in zvezde so na pravem mestu, in potem cel teden kot na enem puhastem oblaku hodiš po svetu.

Draga moja "posebna" ( čisto nič posebni niste, meni ste svetovni) družina, hvala za vse in upam, da se še kdaj srečamo in še kaj lepega ustvarimo.

In v soboto, 16.11.2013 se bo pred Osrednjo knjižnico Celje spet odvijal sejem cART. Spet bo unikatno, barvito, presenečenj poln dan. Ne verjamete? Pridite pogledat :-)


ponedeljek, 11. november 2013

Novoletne čestitke 2013 - 3. del

...in msilim, da zadnji... čeprav se je kar nekaj idej še porodilo v glavi, a vseeno naj še kakšna ostane za drugo leto :-)

Bela kot sneg...


Zelen venček...


In elegantna črno - bela kombinacija. Všeč mi je, čeprav ne vem kako ljudje sprejemajo črno za novoletne čestitke.


Tako ,to je to. Letos so tele vasice po slov. blogih res hit in priznam tudi mene so začarale že lani, ko sem jih videla pri Boji Moji :-)



nedelja, 10. november 2013

Novoletne čestitke 2013 - 2.del

Evo nedelja in čas je za drugi del... tokrat malce drugačne od včerajšnjih :-)

Rdeče - zlate....



Snežinka, ki pada...


In božičkove sani s kraguljčkom :-)

Lenoben nedeljski dan!

sobota, 9. november 2013

Novoletne čestitke 2013 - prvi del

Danes pokažem prvi trojček voščilnic. Letos je nekako glavna nit mojih čestitk tale vasica  - MB nožek, ki je res ljubek in zelo uporaben. Ugotovila sem, da sem si kar nekaj pripomočkov - novoletnih nabavila in da ne bo nič narobe, če uvedem malo moratorija na nakupe :-) Ampak , če je tako fino, ko ti poštar prinese paket in potem odpreš, poskusiš, toliko lepih stvari nastane. Tale šablona pa je primerna tudi za kakšne nepraznične čestitke, zato nakup še zdaleč ni bil zgrešen :-)




Tri različne možnosti čestitk, tri različna voščila, zvezdice, sneg, v zlato odeti dnevi.
Mmhmhm zadišalo je po cimetu, kuhanem vinu, čaju. A vam zaupam trenutno moj najljubši okus?


Lepo in ustvarjalno soboto!

petek, 8. november 2013

Candy, candy, bonbonček

Takole. 500 objava je že mimo, današnja je 515 :-) Ni slabo, 500 objav na starem blogu in zdaj že 515. Prva objava nosi datum 31.8.2007.Uf minilo je hitro, kako pa drugače :-)

In zato danes en velik HVALA za vse, ki prihajate v moj virtualni dom, pustite komentar... postali smo že kar ena luštna virtualna družinica. Pripravila sem en mini paket, ki vsebuje predvsem stvari za ustvarjanje - ustvarjanje novoletnih čestitk. Jaz sem svoje vzorčke že naredila, zdaj me čaka le še "serijska" proizvodnja. Ne vem, če bom delala čisto vse serijsko. Nekatere so mi res všeč, nekatere mogoče malo manj. A okusi so različni in zato bom objavila tudi tiste, ki mi niso najbolj "sedle".

A to bo jutrišnja objava, današnja je namenjena obdaritvi vas, moji zvesti spremljevalci.

Vse kar morate storiti je to, da pustite komentar pod to objavo. Vesela bom, če boste novičko o bombončku podelili tudi naprej :-) Časa imate do 13.11.2013 do polnoči, 14.11. pa objavim izžrebanca.


Zlate, srebrne bleščice, zlate, srebrne nalepke srečno novo leto, me to you štampiljke, malo zlatega kartona, 12 božičnih papirjev in en čisto unikaten obesek za ključe. Ta bo del letošnje novoletne ponudbe na sejmih, ki se jih bom udeležila v decembru :-)



Hvala in lep vikend vam želim!

Čestitka za trideset let

 ...z maki, pohodništvom in v povezavi s službenim delom, saj so čestitko podarili sodelavci.